j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Search

O nás

Jsme dvě architektky ze Zlína a máme rády beton. Je to materiál, který vidíme všude kolem nás, v mnoha podobách a tvarech. Skládá se ze tří základních surovin, a přitom jeho možnosti jsou skoro neomezené. Umí neustále překvapovat. A protože máme taky rády kytky, nejvíc sukulenty, děláme na ně květináče. Je to taková terapie prací, každý květináč nám několikrát projde rukama.
Líbí se nám jednoduché tvary a přírodní vyznění betonu. Pro zpestření jej tónujeme přírodními pigmenty – odstíny šedé jsme doplnily o růžové až cihlové tóny. I když použijeme stejnou formu, stejný beton, tak pokaždé je květináč jiný, a to nás baví.

 

Betonové květináče se dají používat buď jako obal na plastový květináč, nebo se dá sadit přímo do nich. Beton impregnujeme, aby nebyl sprašný, ale i tak zůstává nasákavý. Aby se dal bez obav postavit na parapet má lakované dno opatřené plastovými cuplíky.
Pro venkovní použití je vhodné mít odtokový otvor, který vrtáme do boku květináče tak, aby se uvnitř utvořila malá vnitřní podmiska a přebytečná voda odtekla bokem. Pro sukulenty, které se letní na terase a v zimě je máte doma, to doporučujeme. Malá zimní zálivka se zadrží uvnitř a otvorem neproteče, ale neregulovaná dešťová voda může odtéct a kytku vám neutopí.

 

Ne všechny produkty máme skladem. Výroba květináčů je pro nás zábavou ve chvílích volna a odpočinkem od náročné profese, proto prosíme o trpělivost. Rády vám je na objednávku vyrobíme, ale dodání je možné nejdříve za 28 dnů, protože tak dlouho beton zraje.